Ślad węglowy - webinar

W poprzednich odcinkach Klimatycznego wtorku z Agatą dowiedzieliście się m.in., dlaczego dwutlenek węgla to najważniejszy gaz cieplarniany, a wpływ działalności człowieka na jego obieg w środowisku jest przyczyną grożącego nam kryzysu klimatycznego. W rozmowach o klimacie często pojawia się więc pojęcie "śladu węglowego", na przykład w kontekście ekologicznego stylu życia czy wyboru przyjaznych dla środowiska produktów.

Czy powinnyśmy jednak zarywać noce zastanawiając się, czy pomidory przywiezione z Hiszpanii ciężarówką są lepsze czy gorsze dla klimatu niż takie wyhodowane w ogrzewanej olejem opałowym polskiej szklarni? Albo zamartwiać się, że nie spełniłyśmy noworocznego postanowienia obniżenia naszego wyniku podawanego przez internetowy kalkulator śladu węglowego? A może raczej zaangażować się w działania, które zachęcą mieszkańców miast do wybrania roweru zamiast samochodu, a mieszkańcom wsi umożliwią dotarcie do najbliższego miasta transportem zbiorowym?

O różnych rodzajach śladu węglowego i o tym, jakie działania warto podejmować, aby go obniżać, opowie już w najbliższy wtorek Juliusz Kowalczyk z FOTA4Climate, zawodowo specjalista od regulacji w elektroenergetyce, z zamiłowania aktywista klimatyczny oraz gorący zwolennik m.in. zamiany samochodu na rower jako sposobu redukcji emisji CO2 - zob. https://pytanienasniadanie.tvp.pl/.../czym-jest-slad-weglowy. Warsztat będzie składał się z prezentacji oraz sesji pytań i odpowiedzi.

Nagranie webinaru znajdziecie pod tym linkiem: https://www.facebook.com/MaloWieleNGO/videos/384237302805833

press to zoom

press to zoom
1/1