Jesteśmy organizacją  pozarządową działającą na rzecz klimatu. Prowadzimy między innymi sklep, w którym można dostać rzeczy pomagające troszczyć się o środowisko. Mamy też przestrzeń edukacyjną niestety wyłączoną z powodu pandemii.

Pomysł na Mało Wiele pojawił się rok temu. Chciałam stworzyć miejsce gdzie ludzie będą mogli dowiedzieć się więcej o zmianach klimatu oraz katastrofach środowiskowych w prosty i przyjemny sposób. Zależało mi, żeby nie zostawiać ludzi z komunikatem „jest źle”. Chciałam dawać odwiedzającym nam osobom nadzieję i poczucie sprawczości, że każdy z nas może coś zrobić dla Ziemi. Z moich obserwacji wynika, że ludzie często negują swój wpływ na zmiany klimatu oraz na środowisko, ponieważ nie mają poczucia, że coś mogą zmienić. A przyszłość zależy właśnie od nas.

 

Pod koniec sierpnia dołączyły do zespołu na stałe Agata i Ola. Agata jest z wykształcenia geologiem, kiedy się poznałyśmy akurat przerwała studia doktoranckie. Ma zacięcie naukowe i sporą wiedzę o zmianach klimatu, to ona jest odpowiedzialna za nasz cykl edukacyjny „klimatyczny wtorek z Agatą”. Ola zaś jest bardzo zaangażowana w „zero wastowy” styl życia (czyli generujący jak najmniej odpadów) Nigdy nie przyłapiecie jej na kupowaniu bez swoich opakowań czy kupowaniu czegoś zbędnego. Ola pasjonuje się robieniem mydeł i ma sporą wiedzę na temat robienia domowej chemii, co tydzień przygotowuje cykl edukacyjny „piątek less waste z Olą”.

Mało Wiele opiera się teraz głównie naszym trzy osobowym zespole, ale mamy nadzieję, że jak skończą się obostrzenia, uda nam się wrócić do budowania społeczności, która z nami będzie tworzyć to miejsce.

Julia Jarodzka, założycielka Mało Wiele