Mniej znani mieszkańcy Sadów Żoliborskich, czyli spacer owadzio-grzybowy (15+)

Spacerując po parkach, zazwyczaj skupiamy naszą uwagę na kwietnych rabatach, wiekowych drzewach, sprytnych ptakach, czy uroczych wiewiórkach przemykających w koronach drzew. Często nie zauważamy: organizmów mniejszych, takich jak owady; ukrytych, jak ślimaki, kosarze i krocionogi; czy efemerycznych, jak owocniki grzybów. Na naszym spacerze, postaramy się właśnie na tych organizmach skupić. Zajrzymy pod korę spróchniałego pnia, poszukamy organizmów ukrytych pomiędzy liśćmi i przyjrzymy się leżącym w trawie jabłkom. Na nasze spotkanie warto wziąć ze sobą lupy, postaramy się też mieć kilka do pożyczenia.

Spacer z Igorem Siedleckim, doktorantem Wydziału Biologii na Uniwersytecie Warszawskim. Igor ma duże doświadczenie w pracy edukatora przyrodniczego i mówi naprawdę ciekawie.

ILOŚĆ OSÓB: 10 osób

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: kontakt@malowiele.pl

CENA: 20 złotych od osoby. Jest to cena za wynagrodzenie dla prowadzącego. Płatne przed zajęciami na konto.

Mało Wiele nie pobiera opłaty organizacyjnej, aby każdego było stać na zajęcia u Nas. Jeśli możesz nas wesprzeć, prosimy zrób darowiznę (na miejscu lub przelew). Koszt jaki ponosimy za jednego uczestnika zajęć na zewnątrz to około 5 złotych, ale każda kwota pomoże nam zorganizować kolejne ciekawe wydarzenia Dziękujemy za wsparcie.

Mniej znani mieszkańcy Sadów Żoliborskich, czyli spacer owadzio-grzybowy (15+)