Poczucie winy nie powstrzyma zmian klimatu -jak rozsądnie myśleć o swoim śladzie węglowym i jego redukowaniu? ONLINE

W poprzednich odcinkach Klimatycznego wtorku z Agatą dowiedzieliście się m.in., dlaczego dwutlenek węgla to najważniejszy gaz cieplarniany, a wpływ działalności człowieka na jego obieg w środowisku jest przyczyną grożącego nam kryzysu klimatycznego. W rozmowach o klimacie często pojawia się więc pojęcie "śladu węglowego", na przykład w kontekście ekologicznego stylu życia czy wyboru przyjaznych dla środowiska produktów.

Czy powinnyśmy jednak zarywać noce zastanawiając się, czy pomidory przywiezione z Hiszpanii ciężarówką są lepsze czy gorsze dla klimatu niż takie wyhodowane w ogrzewanej olejem opałowym polskiej szklarni? Albo zamartwiać się, że nie spełniłyśmy noworocznego postanowienia obniżenia naszego wyniku podawanego przez internetowy kalkulator śladu węglowego? A może raczej zaangażować się w działania, które zachęcą mieszkańców miast do wybrania roweru zamiast samochodu, a mieszkańcom wsi umożliwią dotarcie do najbliższego miasta transportem zbiorowym?

O różnych rodzajach śladu węglowego i o tym, jakie działania warto podejmować, aby go obniżać, opowie już w najbliższy wtorek Juliusz Kowalczyk z FOTA4Climate, zawodowo specjalista od regulacji w elektroenergetyce, z zamiłowania aktywista klimatyczny oraz gorący zwolennik m.in. zamiany samochodu na rower jako sposobu redukcji emisji CO2 - zob. https://pytanienasniadanie.tvp.pl/.../czym-jest-slad-weglowy. Warsztat będzie składał się z prezentacji oraz sesji pytań i odpowiedzi.

Zapraszamy na webinar 1.12.2020 o godz. 18:30 na nasz profil facebookowy

Wydarzenie jest BEZPŁATNE

Poczucie winy nie powstrzyma zmian klimatu -jak rozsądnie myśleć o swoim śladzie węglowym i jego redukowaniu? ONLINE