Rozmowa o menstruacji i o tym jak o niej opowiadać dzieciom ONLINE

Rozmowa z Martą Zielińską skierowana głównie do rodziców, ale ciekawa dla każdego kto chce posłuchać o MENSTRUACJI, Marta powie nam kiedy i jak mówić dzieciom o miesiączce oraz co należy o niej powiedzieć nie tylko dziewczynkom, ale też chłopcom.
Porozmawiamy o tym jak przygotować córkę na pierwszy okres, nie tylko fizycznie (wspomnimy o produktach menstruacyjnych i o tym jak o nich opowiedzieć), ale także emocjonalnie. Zapytamy Marty jak w prosty sposób wytłumaczyć, skąd się bierze miesiączka i dlaczego to ważne, żeby traktować ją jako coś naturalnego i świadczącego o zdrowiu. Jak wprowadzić, w ten uważany za kobiecy, temat syna i dlaczego to ważne, żeby nie pomijać tego tematu z chłopcami. Dowiemy się też dlaczego rodzice powinni przeprowadzić tę rozmowę ze swoim dzieckiem i dlaczego nie zawsze można liczyć na szkołę w tym temacie.
Jeśli macie jakieś pytania/problemy z tym tematem śmiało piszcie do nas, Marta jako ekspert chętnie udzieli Wam wsparcia.
Marta Zielińska - psycholożka-seksuolożka, nauczycielka WDŻ w jednej z warszawskich szkół podstawowych, edukatorka seksualna z ponad 7-letnim stażem, współzałożycielka Pracowni Psychologiczno-Seksuologicznej SamoMiłość, prowadzi na instagramie profil @pani_od_wdz, na którym opowiada głównie o edukacji seksualnej i swojej pracy z dziećmi i młodzieżą.
Zapraszamy już w środę o 18.00 🙂

Rozmowa o menstruacji i o tym jak o niej opowiadać dzieciom ONLINE