Spotkanie z Igą - twórczynią woskowijek z I.S. Jacaszek

Zapraszamy na spotkanie online/offline.
Spotkanie z Igą tworzącą na co dzień firmę I.S. Jacaszek – zajmującą się proukcją woskowijek. (Woskowijki to materiał nasączony w wosku sojowym lub pszczelim, którym zwykle owija się produkty spożywcze wydłużając ich świeżość i pozwalając uniknąć wyschnięcia, dodatkowo świetnie służą jako opakowanie jedzenia do pracy/szkoły).
Iga ma niezwykle twórcze pomysły i prócz klasycznych jednowarstwowych woskowijek wprowadziła autorskie produkty: woskowijki dwuwarstwowe, szczoteczko-sztućcowijki oraz chlebaki (chlebakowijki).
Opowiemy dlaczego woskowijki to świetny zamiennik foli spożywczej, która nie podlega recyklingowi – przez co zostaje śmieciem „na zawsze”.
Porozmawiamy o tym jak to się stało, że Iga zaczęła zajmować się woskowijkami, o tym, że umiejętność szycia jest fajna, wspomnimy jak powstają jej produkty, dlaczego są wyjątkowe i bardziej przyjazne środowisku niż inne alternatywy. Powiemy też na co należy zwracać uwagę przy zakupie/robieniu woskowijek.
Rozmowa będzie transmitowana online, serdecznie zapraszamy posłuchać, będzie możliwość również zadania pytań.
Przy ładnej pogodzie wydarzenie odbędzie się na świeżym powietrzu, do którego również będzie można dołączyć. Ze względu na obowiązując obostrzenia, przed dołączeniem do wydarzenia stacjonarnie prosimy o uprzedni kontakt mailowy: kontakt@malowiele.pl lub wiadomość na fb/IG (obowiązują zapisy)

Spotkanie z  Igą - twórczynią woskowijek  z I.S. Jacaszek