Zajęcia o śmieciach: zabawy ruchowe, tworzenie toreb z tshirtów, rozmowy o śmieciach :)

UWAGA: na zajęcia obowiązują zapisy
Zapraszamy Was na DARMOWE warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat, podczas których będziemy odkrywać tajniki dbania o środowisko.
Zajęcia odbędą się na dworze na tyłach naszej siedziby na Sadach Żoliborskich 13a. W razie deszczowej pogody termin zajęć zostanie przełożony.
Co będzie się działo na zajęciach?
Dowiemy się dlaczego w brzuszkach zwierząt znajdujemy czasem śmieci, dlaczego segregowanie śmieci jest takie ważne oraz nauczymy się robić torby na zakupy ze starych koszulek (można, ale nie trzeba przynosić własnego t-shirtu). Zajęcia odbędą się na świeżym powietrzu, będziemy razem się bawić i biegać, ale także przygotujemy własne torby na zakupy, żeby w przyszłości nie produkować plastikowych toreb. Zajęcia spodobają się dzieciom, które lubią proste robótki ręczne (nie będziemy szyć) oraz zainteresowanych tematem ochrony środowiska.
Zapraszamy rodziców do współuczestniczenia, zrobimy też strefę relaksu dla rodziców na trawie dla tych co chcieliby chwilę odpocząć w tym czasie 😊.
Warsztaty poprowadzi Iga Łukaszewicz, która po napisaniu matury, przerażona zaśmieceniem środowiska, założyła Bez folii. Szuka drugiego życia dla starych, pozornie niepotrzebnych rzeczy. Jej główną działalnością jest szycie wielorazowych woreczków oraz prowadzenia warsztatów. Możecie zobaczyć co robi Iga na:
Facebooku: https://www.facebook.com/bezfolii/ oraz
Instagramie: https://www.instagram.com/bez.folii/
Ze względu na swoje przekonania i chęć robienia czegoś dla środowiska oraz innych Iga prowadzi zajęcia w Mało Wiele za darmo.
Mało Wiele też nie pobiera opłaty organizacyjnej przy tych zajęciach, chcemy aby edukacja ekologiczna była dostępna dla jak największej grupy osób. Jeśli chcecie nas wesprzeć w naszych działaniach zapraszamy na zakupy do nas lub można nas wesprzeć darowizną, która zostanie przeznaczona na organizację kolejnych wydarzeń tego typu.
CZAS TRWANIA: 1,5 do 2 godzin
KOSZT: darmowe
MAKSYMALNA ILOŚĆ DZIECI: 10
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: kontakt@malowiele.pl

Zajęcia o śmieciach: zabawy ruchowe, tworzenie toreb z tshirtów, rozmowy o śmieciach :)